Bezpieczeństwo IT

Bezpieczeństwo IT - słowo wstępu

Łukasz - Admin. Opublikowano w Bezpieczeństwo IT

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Temat związany z bezpieczeństwem IT jest ostatnio bardzo modny :)  Ostatnio ataki hakerskie chwieją działalnośćią operacyjną wielu dużych firm i znanych marek (MAERSK, RABEN, InterCars czy TNT). Coraz więcej specjalistów z tej kategorii jest poszukiwanych na rynku pracy szczególnie w branżach energetycznych ale również w innych dużych korporacjach. Pytanie odnośnie ataków zmieniły się z "Czy ?" na "Kiedy ?" i "Jak bardzo ?".  Musimy przyznać jednak, że temat jest dla nas o tyle ciekawy co nieznany dlatego też liczymy na fajne wpisy osób bardziej zaangażowanych w kwestie bezpieczeństwa IT.

Najnowsze trendy ? Przydatne rozwiązania ? Obecne zagrożenia ? Wszystko się przyda !!

Zapraszamy do postowania !! 

Wymagania bezpieczeństwa przy tworzeniu aplikacji

TB. Opublikowano w Bezpieczeństwo IT

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Często pracując jako analityk, oprócz weryfikacji wymagań funkcjonalnych i pozafunkcjonalnych, przy zamawianiu nowego systemu zwracam uwagę na kwestie bezpieczeństwa tworzonego rozwiązania. Jest to oczywiście analiza wstępna, duże firmy mają swoje odrębne działy bezpieczeństwa, lub chociaż application security architecta, który powinien dokładnie sprawdzać te tematy. Niemniej jednak chciałbym przedstawić Wam kilka zagadnień, które możemy brać pod uwagę przy takiej analizie. Może to być np. taka lista, do której powinien odnieść się dostawca: 

Blockchain a bezpieczeństwo

TB. Opublikowano w Bezpieczeństwo IT

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Blockchain bardzo często kojarzy nam się jednoznacznie z kryptowalutami, a w szczególności z Bitcoinem. W sumie od tego wszystko się zaczęło, ale należy rozdzielić te pojęcia, ponieważ kryptowaluty to jedynie mały wycinek tej rozwijającej się coraz prężniej technologii. Czym więc jest ów sławny blockchain? 

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj35
WczorajWczoraj210
Ostatni tydzieńOstatni tydzień666
ŁącznieŁącznie92779
Zalogowanych użytkowników 0
Gości 2

Zaprzyjaźnieni