Analiza IT

Kilka słów wstępu

TB.

 

Analiza IT to pojęcie bardzo szerokie, przez wielu może niezbyt dobrze rozumiane. Ja sam szukając swego czasu materiałów z tego zakresu stwierdziłem, że zasoby sieci są ubogie. Stąd mam nadzieję, że uda nam się tutaj zebrać trochę informacji, bo kto z nas nie zna tego obrazka:

Relacja z reQuest 2021

TB.

Za nami reQuest 2021 - konferencja dedykowana analitykom biznesowym, inżynierom wymagań, członkom zespołów projektowych. W tym roku wyjątkowo online, chociaż może ta formuła się przyjmie na stałe. Dla nas ta edycja była szczególna pod jeszcze jednym względem - zostaliśmy partnerem medialnym wydarzenia :) ZarządzanieIT pojawiało się w komunikacji medialnej reQuest, jak również podczas samej prezentacji było widoczne nasz logo. Jest nam bardzo miło. Poniżej kilka słów podsumowania.

Dołącz do reQuest 2021!

TB.

Najlepsi eksperci, projektanci rozwiązań IT, testerzy i specjaliści zapewnienia jakości, product ownerzy, reprezentanci biznesu i inni, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę - to właśnie oni spotkają się online w dniach 15-16 kwietnia 2021, żeby rozmawiać o trendach, nowinkach i doświadczeniach w zakresie analizy biznesowej i systemowej. 

Rozmowy przy kawie - Natalia Cholewa, analityk, blogerka, mentorka

TB.

Natalię spotkałem na WDI dwa lata temu. W zeszyciku mam adnotacje do jej wykładu: mega pozytywna osoba, wie o czym mówi 😊 Po jakimś czasie Natalia uruchomiła swojego bloga, którego intensywnie rozwija. Dzisiaj mam okazję zadać jej parę pytań.

Rozmowy przy kawie - Darryl Booker, trener, analityk, osobowość

TB.

Parę miesięcy temu miałem okazję wziąć udział w ciekawym szkoleniu Business Analysis in a Project Life Cycle. O samym szkoleniu przeczytacie tutaj, a teraz mam przyjemność zadać kilka pytań prowadzącemu – moim gościem jest Darryl Booker - doskonały trener, praktyk biznesu i można śmiało powiedzieć człowiek instytucja :) Bardzo dziękuję firmie MTDC za umożliwienie zadania tych kilku pytań. 

MAP IT 2020

TB.

Ze względu na sytuacje w kraju, raczej nie odbędzie się wydarzenie WDI, nie wiadomo też co z ReQuest (chociaż w październiku już może będzie "normalnie"). Natomiast w zeszłym tygodniu odbyła się ciekawa konferencja online - MAP IT, czyli management, analiza i produkt w IT zorganizowana przez Analiza IT i Product Vision. Wydarzenie całodniowe (8:40- 16:00) w formie wykładów z prelegentami. Lista wystąpień i tematów poniżej.

Członkostwo w IIBA - czy warto?

TB.

Chciałem się z Wami podzielić spostrzeżeniami po roku bycia członkiem społeczności International Institute of Business Analysis (IIBA). Są to pewne koszty, ale i określone benefity. Pisałem trochę o tym w kontekście podchodzenia do egzaminów, czy to ECBA czy CCBA, gdzie członkostwo daje spore zniżki jeżeli chodzi o koszty certyfikacji. Ale to nie jedyne co zyskujemy.

Studia podyplomowe dla Analityka

TB.

Studia podyplomowe dla analityków są i coraz więcej ich na rynku. Zapotrzebowanie rośnie, więc i odpowiedź uczelni trafiona. Opiszę tutaj dwa wybrane kierunki- z Politechniki Warszawskiej i z Koźmińskiego (wydają się ciekawe, a program znacząco się różni). Celowo w tytule artykułu nie znalazło się słowo "biznesowego", ponieważ jeden z opisywanych kierunków podyplomowych sięga dosyć mocno do inżynierii wymagań. 

Certyfikacja CBAP Online

TB.

Kolejna dobra wiadomość dla analityków starających się o certyfikację w IIBA - od stycznia tego roku certyfikacja CBAP (Certified Business Analysis Professional) będzie w pełni dostępna online.

BABOK Online

TB.

Krótka informacja - dla osób przygotowujących się do certyfikacji z analizy, IIBA przygotował fajny prezent mikołajkowy, czyli przystępną wersję online książki BABOK Guide.

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj195
WczorajWczoraj258
Ostatni tydzieńOstatni tydzień1888
ŁącznieŁącznie213969
Zalogowanych użytkowników 0
Gości 3

Zaprzyjaźnieni