Umiejętności managerskie - słowo wstępu

Łukasz - Admin. Opublikowano w Umiejętności Managerskie

Umiejętności miękkie to również bardzo ważny aspekt w pracy każdego potencjalnego managera. Zarządzanie czasem, myślenie strategiczne, wizjonerstwo jak również zarządzanie ludzmi, słuchanie ich, delegowanie zadań czy szukanie kompromisów pomiędzy celami pracowników, działu oraz firmy to i tak tylko niektóre z zagadnień spotykanych w pracy managera (nie tylko w IT).

W tym dziale chcielibyśmy publikować artykuły, wpisy mniej branżowe,a bardziej związane z innymi aspektami pracy i życie managera.  Chcielibyśmy abyście dzielili się swoimi sposobami na tzw "work life balance" czyli jak oddzielacie życie prywatne od zawodowego. Jakie są Wasze sposoby na odreagowywanie stresów w pracy.

Jeśli masz ciekawy sposób na zarządzanie czasem lub zespołem, używasz (bądż masz styczność) niekonwencjonalnych metod na osiąganie celów podziel się z Nami !

Już jesteśmy ciekawi :)

 

Utrzymanie motywacji w zespołach zdalnych

TB. Opublikowano w Umiejętności Managerskie

Aktualnie praca zdalna ze względu na kryzys spowodowany wirusem, stała się niemalże powszechna w większości branż. Systemy wspierające połączenia zdalne typu Zoom czy Teams biją rekordy popularności. Dla wielu firm to było techniczne wyzwanie, przygotować odpowiednio infrastrukturę, bezpieczne połączenia, vpny, przepustowości itd. Nie obyło się bez problemów i zadyszek, ale techniczne aspekty łatwo rozwiązać, zwiększając odpowiednio zasoby. Trudniejszy może być drugi krok i odpowiedź na pytanie: Jak motywujesz ludzi do pracy z domu? 

Potrzymaj mi krawat

Łukasz - Administrator. Opublikowano w Umiejętności Managerskie

Wpadłem ostatnio na pomysł, że skoro RMF FM ma felietony Olbratowskiego (które uwielbiam) to może zarzadzanieit.com.pl będzie miało felieton Lisewskiego (na razie jeden 😊).
Temat wpadł do mnie sam, kilka dni temu, kiedy zawoziłem syna na jego pierwszy trening piłki nożnej.  Przyznam szczerze, że żaden nawet najlepszy moment z mojej niezbyt okazałej (lub nazywając rzeczy po imieniu – marnej) kariery piłkarskiej nie sprawił mi tyle satysfakcji i wzruszenia niż widok własnego syna strzelającego pierwszą bramkę w gierce 5-latków).

MBA dla kadry IT na Koźmińskim

TB. Opublikowano w Umiejętności Managerskie

Ostatni już wpis (przynajmniej na razie :) ) z serii o studiach podyplomowych i doskonaleniu swoich umiejętności z pomocą uczelni wyższych. Kończymy mocnym tematem, czyli MBA (Master of Business Administration) dla kadry IT na Koźmińskim. Tutaj specyfika studiów różni się znacząco względem zwykłych studiów podyplomowych, o szczegółach poniżej.

Studia podyplomowe: Zarządzanie zasobami IT (PW)

TB. Opublikowano w Umiejętności Managerskie

Wpis ten jest pierwszym z serii na temat studiów podyplomowych w obszarze IT, którą zapowiadałem dosyć dawno temu (niestety doskwiera brak czasu, więc pojawia się dopiero teraz) i która ma na celu przybliżyć pojęcie tego typu rozwoju zawodowego. Postaram się przedstawić trochę informacji i być może komuś ułatwię podjęcie decyzji nad wyborem dalszej ścieżki. Zaczynamy od Zarządzania Zasobami IT na Politechnice Warszawskiej.

Dynamika zespołu na przykładzie Drużyny Pierścienia

Łukasz - Admin. Opublikowano w Umiejętności Managerskie

UWAGA, czytać z dużą dozą dystansu 😊 Pomysł na ten artykuł dojrzewał we mnie już od jakiegoś czasu. Trochę niezwykłe, a na pewno nieszablonowe. Zachęciły mnie do tego ostatnio podobne artykuły pojawiające się na mojej ścianie na LINKEDIN, porównania zarządzania w biznesie w analogii do zespołów muzycznych czy sportowych.  Jeśli chodzi o zarządzanie zespołem nawiązujące do sportu to miałem okazję dwukrotnie uczestniczyć w prelekcji Przemka Frasunkiewicza, trenera zespołu koszykarskiego Asseco Gdynia, która za każdym razem wgniatała w fotel.
Myślę, że samo stwierdzenie, że człowiek spoza branży IT, nieznający tematyki, występujący w trzecim dniu konferencji po południowym lunchu, potrafiący utrzymać niesamowite zainteresowanie i zaangażowanie publiczności w 150% przez 2 godziny mówi samo za siebie.

Miękkie aspekty zarządzania

TB. Opublikowano w Umiejętności Managerskie

Jakiś czas temu uczestniczyłem w bardzo konstruktywnych warsztatach z miękkich umiejętności zarządzania projektami, a właściwie ogólnie z umiejętności zarządzania. Takiego typu szkolenia polecam każdemu, niezależnie od stanowiska i branży w jakiej pracuje. Wszędzie, gdzie mamy do czynienia z ludźmi, warto dowiedzieć się o ogólnych zasadach, które mogą nam często pomóc. Długo natomiast "zbierałem" się do napisania relacji z tego wydarzenia i ostatecznie doszedłem do wniosku, że ciężko mi będzie streścić klimat takich zajęć, postaram się jednak wypunktować parę zagadnień, które mi osobiście dały do myślenia.

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj129
WczorajWczoraj346
Ostatni tydzieńOstatni tydzień1184
ŁącznieŁącznie172661
Zalogowanych użytkowników 0
Gości 5

Zaprzyjaźnieni