Strategia IT - słowo wstępu

TB.

Każdy menadżer IT staje przed dylematem w jakim kierunku poprowadzić kierowany przez siebie zespół, jak ta informatyka ma wyglądać za parę lat. Czy lepiej będzie budować wewnętrzny zespół, czy posłużyć się outsoursingiem? Czy kupować i gromadzić sprzęt, czy dzierżawić? Czy podejdziemy do tematu procesowo czy projektowo?

Big Data w marketingu

Marianna Płatek.

Jak wykorzystać Big Data w marketingu?

Znajomość bieżących preferencji konsumentów, poprawa pozycjonowania produktów i usług, a także samej marki, błyskawiczne wykrywanie wad w strategii marketingowej. To tylko niektóre zalety zastosowania wielkich zbiorów danych w marketingu, czyli Big Data. Co to takiego?

Czego się uczyć, żeby znaleźć dobrą pracę w IT?

Marianna Płatek.

Sektor IT to jedna z branż, która zachowuje najlepsze prognozy na najbliższe lata. Szeroki wachlarz stanowisk, rosnąca potrzeba zatrudniania wyspecjalizowanych specjalistów w nowo powstających obszarach sprawiają, że ​​coraz więcej osób interesuje się szkoleniami i rozwojem zawodowym w dziedzinie informatyki i technologii, z profilem związanym z wdrożeniem procesów digitalizacji lub opracowania projektów w start-upach.

Zarządzanie procesowe w IT - podstawy turkusowych organizacji

Artur Guła.

Jak to jest z interdyscyplinarnością?

Wszystko zaczęło się od idei. Zadawania sobie trudnych pytań i kwestionowania tego, co nie zawsze działa.
Konkretnie, skupiłem się na udawanej zwinności i pseudo-interdyscyplinarności zespołów, których doświadczyłem wiele razy. W praktyce wyglądało to zwykle tak:

Jak podejść do strategii

TB.

IT powinno mieć swój własny plan działania, który stanowi uzupełnienie planów strategicznych pozostałych działów organizacji. Zaryzykuję stwierdzenie, iż ten plan powinien być podstawą i punktem wyjścia innych jednostek firmy, odgrywać istotną rolę w kształtowaniu każdego z nich. W dzisiejszych czasach to IT napędza innowacje przedsiębiorstwa, wie też co jest konieczne od strony informatycznej, by poszczególne projekty realizować. Stąd też menedżer IT stoi przed wyzwaniem opracowania solidnej strategii, na której można oprzeć pozostałe działania. Czy to jest łatwe do wykonania? 

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj83
WczorajWczoraj277
Ostatni tydzieńOstatni tydzień1585
ŁącznieŁącznie205228
Zalogowanych użytkowników 0
Gości 5

Zaprzyjaźnieni