IIBA Poland - mentoring, konferencja i nie tylko

IIBA Poland Chapter wystartował w tym roku z wieloma ciekawymi inicjatywami. Szykuje się pierwsza poważna konferencja IIBA w Polsce (październik 2023), rusza właśnie program mentoringowy oraz cyklicznie pojawiają się ciekawe webinary z obszaru Analizy IT.

Jakiś czas temu pisałem Wam, że polski oddział IIBA jest raczej "martwy", nic ciekawego się nie dzieje i nie angażują się zbytnio w tematy związane z analizą. To się na szczęście zmieniło i od początku tego roku mamy wysyp ciekawych inicjatyw. W chapterze pojawiły się nowe osoby, prezeską została Agnieszka Balcerzak (jeżeli szukacie wartościowych szkoleń z certyfikacji IIBA, to możecie śmiało zgłaszać się do Agnieszki) i wszystko odżyło. 

Pierwszą dużą inicjatywą w tym roku jest spotkanie IIBA Poland Summit 2023 (https://poland.iiba.org/iiba-poland-summit-2023), 20 października w Warszawie. Zapowiada się ciekawa konferencja z interesującymi wystąpieniami. Jeszcze nie ma pełnej listy prelegentów, ale chodzą słuchy, że pojawi się wiele znanych osób z branży. Na pewno będzie Susan Moore, business analyst, znana w międzynarodowej społeczności IIBA (jeżeli zdarza Wam się uczestniczyć w webinarach od IIBA, to prawie na pewno traficie na Susan). Bardzo fajne nazwisko i osobiście cieszę się, że przyjedzie do Polski, a świadczy to też o randze wydarzenia.

Druga świetna inicjatywa to program mentoringowy (https://poland.iiba.org/mentoring).Do końca czerwca możecie się jeszcze zapisać jako mentor lub osoba poszukująca mentora. Do tej pory do mentoringu zgłosili się m.in. Monika Parendyk, Radek Grębski czy właśnie Agnieszka Balcerzak. Zapowiada się ciekawie i jest to na pewno szansa dla osób, które chcą się rozwijać w obszarze analizy czy ogólnie biznesu i potrzebują konkretnych wskazówek. Mentoring umożliwi połączenie w pary osoby, które będą ze sobą pracować przez następne kilka miesięcy. Program jest w pełni zarządzany przez IIBA Poland Chapter, a mentorzy są szczegółowo weryfikowani. Dla mentees wymagana jest opłata wpisowa, więcej szczegółów znajdziecie na wskazanej stronie.

Ostatnia nowość - regularne, darmowe webinary z osobami z branży. Webinary odbywają się dosyć często, 2 lub 3 razy w miesiącu. Ostatnio odbyło się ciekawe spotkanie odnośnie wskazówek dot. certyfikacji CBAP. Warto śledzić kalendarz wydarzeń - https://poland.iiba.org/events-list , można na pewno znaleźć coś interesującego dla siebie.

   

Related Articles

Idea portalu

Ideę powstania tej strony można bardzo trafnie podsumować słynnym Sokratesowym  „Scio me nihil scire „ - „wiem, że nic nie wiem”.  Celem i pomysłem stworzenia Naszego portalu jest korzystanie z doświadczenia i wiedzy, jak i dzielenie się swoimi pomysłami, lekcjami, autopsjami. Nie chcielibyśmy jednak aby powstała branżowa WIKIPEDIA, a zamiast suchej wiedzy były doświadczenia, studia przypadku, konkretne sytuacje prosto z biznesu. A więc praktyka ponad teorią.

Liczymy więc na Was społeczność ludzi związaną z zarządzaniem IT i odwiedzających tę stronę na dzielenie się pomysłami i doświadczeniami. Uczmy się wszyscy !!