Szkolenia z analizy biznesowej

Tym razem krótka, ale konkretna informacja – niedługo ruszamy z nowy szkoleniami w obszarze analizy biznesowej. Pojawią się trzy tematy:

 1. Wprowadzenie do analizy – dwudniowe szkolenie online dla początkujących analityków, pierwszy termin – grudzień 2023, zapisy wkrótce.

 2. Przygotowanie do certyfikacji ECBA – dwudniowe szkolenie online, przybliżające tematykę BABOKa i zagadnień związanych z certyfikacją Entry Certificate in Business Analysis

 3. BPMN dla analityków – dwudniowe szkolenie online z wprowadzenia do BPMN od podstaw (zdarzenia, aktywności, bramki, tory) do elementów bardziej zaawansowanych (zdarzenia pośrednie, podprocesy, optymalizacja diagramów)

Szkolenia prowadzi Tomek Biernat (CBAP) – analityk biznesowy z 10-letnim doświadczeniem w analizie, kierownik projektów i trener, prowadzący od kilku lat z sukcesem szkolenia w tym zakresie.

W ramach każdego tematu przewidujemy dużo ćwiczeń praktycznych, ułatwiających efektywne przyswojenie wiedzy. Małe grupy i interaktywne wykorzystanie tablic Miro.


Program szkolenia „Wprowadzenie do analizy”:

 1. Kim jest analityk i jaka jest jego rola?
 2. Wprowadzenie do BABOKa.
 3. Kompetencje analityka wg BABOK.
 4. Co to są procesy biznesowe?
 5. Analiza i określenie potrzeb biznesowych.
 6. Definicja i zarządzanie interesariuszami.
 7. Rodzaje wymagań.
 8. Pozyskiwanie i dokumentowanie wymagań.
 9. Przegląd najpopularniejszych technik.
 10. Narzędzia.
 11. Certyfikacja dla analityka - od czego zacząć?


Zapisy wkrótce, zaglądajcie na stronę i nasze social media. Oprócz analizy biznesowej oferujemy też szkolenia z zarządzania projektem czy architektury IT, zapraszamy do kontaktu :)

Related Articles

Idea portalu

Ideę powstania tej strony można bardzo trafnie podsumować słynnym Sokratesowym  „Scio me nihil scire „ - „wiem, że nic nie wiem”.  Celem i pomysłem stworzenia Naszego portalu jest korzystanie z doświadczenia i wiedzy, jak i dzielenie się swoimi pomysłami, lekcjami, autopsjami. Nie chcielibyśmy jednak aby powstała branżowa WIKIPEDIA, a zamiast suchej wiedzy były doświadczenia, studia przypadku, konkretne sytuacje prosto z biznesu. A więc praktyka ponad teorią.

Liczymy więc na Was społeczność ludzi związaną z zarządzaniem IT i odwiedzających tę stronę na dzielenie się pomysłami i doświadczeniami. Uczmy się wszyscy !!