Dovista

Dovista

DOVISTA Polska Sp. z o.o. posiada 8 fabryk położonych ok. 45 km od Gdańska (w Wędkowych, koło Tczewa), tworząc  razem „Wioskę Okienną”, gdzie produkowane są wysokiej jakości okna i drzwi marek Rationel i VELFAC. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy, jakości i ochrony środowiska.

Intro i badania przedmiotowe

Dovista jest to firma produkcyjna, więc dział IT pełni tam rolę działu wspomagającego zarówno produkcje jak i sprzedaż. Krytycznymi elementami jest tam infrastruktura sieciowa umożliwiająca efektywną wymianę informacji pomiędzy jednostkami biznesowymi jak i pomiędzy pojedynczymi elementami systemu produkcji oraz system ERP zarządzający wieloma obszarami od logistyki po sprzedaż. 

Kluczowa jest również integracja wielu systemów spółek grupy umożliwiając przy tym optymalizacje przepływu informacji i danych.

Oprócz tego pod nadzorem działu IT pozostaje masa mniejszych systemów i sprzętu informatycznego wspomagającego funkcjonowanie firmy takie jak CCTV czy system kontroli dostępu.

 

Wyzwanie dotyczącym dostarczania usług IT jest optymalizacja funkcjonującego systemu jak i rozwój nowych technologii zachowując przy tym wysoką dostępność dla klienta wewnętrznego.

 

Client

Dovista

Date

30 październik 2021

Tags

Produkcja

Idea portalu

Ideę powstania tej strony można bardzo trafnie podsumować słynnym Sokratesowym  „Scio me nihil scire „ - „wiem, że nic nie wiem”.  Celem i pomysłem stworzenia Naszego portalu jest korzystanie z doświadczenia i wiedzy, jak i dzielenie się swoimi pomysłami, lekcjami, autopsjami. Nie chcielibyśmy jednak aby powstała branżowa WIKIPEDIA, a zamiast suchej wiedzy były doświadczenia, studia przypadku, konkretne sytuacje prosto z biznesu. A więc praktyka ponad teorią.

Liczymy więc na Was społeczność ludzi związaną z zarządzaniem IT i odwiedzających tę stronę na dzielenie się pomysłami i doświadczeniami. Uczmy się wszyscy !!