Witamy w sekcji Regał Managera !

W tym miejscu chcemy publikować wszystkie pozycje ważne z punktu widzenia zarządzania w obszarze IT.
Będą tutaj na pewno ważne naukowe pozycje, biznesowe "must have'y", ale również pozycje luźno związane z IT,
tak aby wachlarz propozycji był na tyle szeroki, żeby każdy znalazł coś dla siebie !

Autor: Jerzy Gut, Wojciech Haman

Tagi: Zarządzanie, Przywództwo, Lider, Zespół, Szef, Umiejętności miękkie

Opis: Autorzy w przystępny sposób opisują rozterki szefa i problemy z jakimi zmaga się na tym trudnym stanowisku. Każdy rozdział książki jest odpowiedzią na kolejne zagadnienia z jakimi przełożony spotyka się na co dzień, począwszy od określenia zasad pracy z zespołem, poprzez karanie, nagradzanie, mediacje, podejmowanie trudnych decyzji, aż po skuteczne motywowanie pracowników. Pozycja porusza wiele aspektów psychologicznych, bardzo przydatnych w relacjach z zespołem.

Dlaczego ją polecamy: 

Autor: Artur Guła

Tagi: Zarządzanie, Przywództwo, Lider, Zespół, Umiejętności miękkie

Opis: Książka jest doskonałą pozycją dla wszystkich liderów, a szczególnie osób, które aspirują do tej roli. Opisuje w bardzo przystępny sposób niezbędne umiejętności jakie trzeba nabyć by skutecznie zarządzać zespołem czy to w organizacji czy w projekcie. Poszczególne zasady poparte są realnymi przykładami z praktyki autora oraz odwołaniami do cenionych pozycji z branżowej literatury. Każdy rozdział zawiera interesujące ćwiczenia dla czytelnika, skłaniające do głębszego zastanowienia i zrozumienia tematu, a końcowy dodatek opisuje przydatne w pracy i życiu prywatnym narzędzia IT. 

Dlaczego ją polecamy: 

Autor: Robert Cialdini

Tagi: Umiejętności miękkie, Komunikacja, Współpraca, Psychologia

Opis: Ta książka to coś więcej niż poradnik, to zbiór rzetelnie przeprowadzonych badań i doświadczeń, przytoczonych w bardzo przystępny sposób dla przeciętnego czytelnika. Z lektury dowiadujemy się jakie mechanizmy kierują zachowaniem ludzi, co wpływa na relacje z innymi i co możemy zrobić, żeby te relacje poprawić. Szczególnie istotna pozycja dla liderów i kierowników, ale też każdy z nas może za jej pomocą dowiedzieć się jak należy się bronić przed różnego rodzaju manipulacjami np. "naciągaczy".

Dlaczego ją polecamy: 

Autor: Dale Carnegie

Tagi: Umiejętności miękkie, Komunikacja, Współpraca, Poradniki

Opis: Książka jest swego rodzaju poradnikiem, opisującym tematy proste i oczywiste, ale w sposób trafiający bezpośrednio do odbiorcy. Stosując się do reguł w niej zawartych, można znaleźć w sobie siłe i odnieść sukces w nawiązywaniu kontaktów, zdobywaniu przyjaciół, zyskiwaniu popularności czy stawania się dobrym mówcą. 

Dlaczego ją polecamy: 

Autor: Gene Kim, Kevin Behr, George Spafford

Tagi: IT, Zarządzanie, DevOps

Opis: Książka opisuje kilka miesięcy z życia nowo mianowanego Dyrektora ds. Eksploatacji Systemów IT, w firmie produkcyjnej przeżywającej kryzys oraz wyzwania przed jakimi staje.

Dlaczego ją polecamy: 

Autor: Daniel Suarez

Tagi: IT, Technothriller, Sztuczna Inteligencja, Cyberbezpieczeństwo

Opis: Śmierć legendarnego projektanta gier sieciowych wstrząsa jego fanami i cenami akcji jego firmy. Ale Matthew Sobol pozostawił po sobie jeszcze coś. Jego nekrolog w Internecie uaktywnia uśpionego demona i całą lawinę innych programów. Programów, które zaczynają przesyłać informacje. Przelewać pieniądze. Zabijać.

Detektyw Peter Sebeck staje wobec nieuchwytnego przeciwnika, który oplata świat niewidzialną siecią. Manipuluje ludźmi, kradnie tożsamości i realizuje perfidny plan. Jeśli Sebeck nie powstrzyma demona, Matthew Sobol spełni swoje zamiary. Ale żeby powstrzymać demona, trzeba najpierw odkryć obłędny plan jego twórcy.

Dlaczego ją polecamy: 

Autor: Jurgen Appelo

Tagi: Zarządzanie, Agile, Zespoły

Opis: Książka ta opisuje metody i podejścia do różnych obszarów zarządzania zespołami w zwinnych metodykach wytwarzania oprogramowania

Dlaczego ją polecamy: 

Autor: M. Buckingham, C. Coffman

Tagi: Zarządzanie, Samodoskonalenia, Kierownik IT

Opis: Książka opisuje jakimi zasadami kierują się najlepsi managerowie na świecie, którzy osiągają najlepsze wyniki biznesowe

Dlaczego ją polecamy: 

Autor: Paul Hayward

Tagi: Zarządzanie, sport, autobiografia

Opis:Biografia jednego z najwybitniejszych trenerów w historii piłki nożnej.

Dlaczego ją polecamy:  Znakomite połączenie lektury sportowej i tematyki zarządzania. Subtelne odnośniki  na temat stylów kierowania zespołem oraz masa ciekawostek na temat życia jednego z największych klubów pilkarskich na świecie w połączeniu z wybitną postacią Alexa Fergusona - trenera legendy

Autor: Gene Kim

Tagi: IT, Zarządzanie, DevOps, Programowanie

Opis: Siostra książki Project Phoenix. Część druga nie opisuje dalszych losów poprzedniczki tylko pokazuje te same wydarzenia z innej perspektywy - programistki Maxine.

Dlaczego ją polecamy: 

Autor: Hugh Delehanty,Phil Jackson

Tagi: Zarządzanie, sport, autobiografia

Opis: 11 mistrzowskich pierścieni zdobytych dzięki wykorzystaniu mądrości buddyzmu zen, niecenzuralnych cytatów z „Pulp Fiction” i plemiennych zwyczajów Indian Lakota. Niezliczone anegdoty zza kulis NBA. Inspirujący podręcznik zarządzania ludźmi i osiągania niewyobrażalnych sukcesów.

Dlaczego ją polecamy: 

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj72
WczorajWczoraj277
Ostatni tydzieńOstatni tydzień1574
ŁącznieŁącznie205217
Zalogowanych użytkowników 0
Gości 2

Zaprzyjaźnieni